Gyakran kérdezitek, hogy mit érdemes átbeszélni a ‘bölcsi/óvónénikkel’ a szobatisztasággal kapcsolatosan. Összeállítottam nektek egy listát, ha ennél bővebb információra, instrukciókra van szükséged, akkor ajánlom a Bölcsi, ovi, más vigyáz rá kurzust.
- Milyen segítséget szoktak nyújtani azoknak akik már szobatisztuló félben vannak vagy akik most kezdenek? Hogyan szokott ez általában kinézni a bölcsi oldaláról? Mi az amiben tudnak segíteni és hogyan?
- Mi az amit engednek hordani olyan gyerek esetén akinél még szokott baleset lenni? (Papír pelus, mosható pelus, leszoktató bugyi és pelus külső, leszoktató bugyi…) Ez változik -e ha balesetek vannak? Hány baleset után adnak rá mást? Mikortól lehet leszoktató bugyiban vagy bugyiban? Szokták -e engedni a mosható pelust?
- Mikor viszik őket WC-re? Mik azok az általános, menetrendszerinti időpontok amikor vécére viszik a gyerekeket? Milyen egyéb esetben viszik őket vécére? Mi alapján?
- Balesetek: Mit tesznek, hogyan reagálnak baleset esetén? (szoba- és ágytisztaságos balesetnél?)
- Milyen eszközökre van szükségük? Ha túl nagy neki a WC akkor van -e, lehet -e behozni vécé szűkítőt vagy bilit? Belehet -e vinni a saját bilit amivel jól működik otthon a szobatisztaság?
- És a legfontosabb kérdés: Benne vannak -e, hogy miután elmondom mi mit és hogyan csinálunk kitaláljunk valami közös, mindenki számára működő dolgot?
Ha szeretnél előre felkészülni a bölcsi/ovi kezdésre, vagy ha már benne vagytok, akkor min és hogyan változtass és hogyan és miről beszélj a gondozókkal, hogy működjön a dolog, akkor a Bölcsi, ovi, más vigyáz rá kurzusban találod a választ.